Haberler

Haydarpaşa Lisemiz tarihi dokusu korunarak yeniden inşa ediliyor!

Değerli Haydarpaşa Liseliler Heyecanımız büyük!

Bildiğiniz üzere Tarihi Lise binamız 1984 yılında elimizden alınmış 1989 yılında Altunizade de tahsis edilen arsa üzerine inşa edilmiş binada eğitime devam etmiştir. 1999 yılı depremi sonrası sadece ana binada deprem güçlendirmesi yapılmış diğer alanlarda hiç bir çalışma yapılmamıştır.Muhtemel bir depremde öğrenci ve öğretmenlerimiz İstanbuldaki bir çok okuldaki gibi risk altındadır.
Lisemizin yenilenmesi için AB destekli bir proje ile aynı arsa sınırları içerisinde hazırlanan bir proje hazırlanmış eski okul mimarisinden esinlenerek içerisinde Lise binası, sosyal tesis binası ve yurt binasının bulunduğu ülkemizde bir benzeri olmayan Haydarpaşa Lisesi markasının daha da parlayacağı bir kampüse kavuşacağız. 16 ay gibi kısa sürede bitirilecek projede okulumuz öğrencilerinin bir yıl aynı standart eğitimi sürdürebilecekleri bir okulda öğrenim görmeleri planlanmaktadır.
Bu fonu şu an kullanamazsak bu imkanı kaçıracağımız için projenin bir an önce hayata geçmesi önem arz etmektedir. Okul yönetimi, Okul Aile Birliği, Eğitim Vakfımız ve Mezunlar Derneği yönetimi olarak projeye tam destek vermekteyiz.
Okulumuzun yanında bulunan Validebağ Korusuna bu proje ile hiç bir zarar gelmesi söz konusu değildir.
Bir ağaç için Yalova'daki köşkü taşıtan Mustafa Kemal Atatürk'ün emri ile kurulan anlayışın sahibidir Haydarpaşalılık , okul çevresini koruyup kollamak; ağaca, doğaya, çiçeğe, böceğe sahip çıkmak başta bizlerin görevidir.
Tüm mezunlarımıza ve Haydarpaşa Lisesi camiasına saygılarımız ile duyururuz.
*Dün okulda yapmış olduğumuz görüşme resimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Haydarpasa Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Av. Nejat Doğan
PROJE DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN