Haberler

BURSA'NIN KÖYLERİ İZNİK TERMAL TUR

BURSA'NIN KÖYLERİ

Misi Köyü & Cumalıkızık & İznik

26-27 Kasım 1 gece 2 gün

26 Kasım İstanbul – Cumalıkızık – Ulucami – Tophane

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ve ikramlar eşliğinde keyifli bir yolculuk.

09:30 Cumalıkızık köyüne ulaşıyoruz. Burada bulunan restaurantta aldığımız kahvaltı (ekstra) sonrası Osmanlı döneminde, çevre halkının Cuma Namazında toplandığı alan üzerine kurulmuş Cumalıkızık köyü turumuza başlıyoruz. Yöresel ürünleri ile meşhur köy evlerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve alışveriş için serbest zaman dilimini değerlendiriyoruz.

12:00 Osmanlı döneminin en önemli şehirlerinden olan Bursa, dönem eserleriyle hala tarihe ışık tutmaktadır. Yıldırım Bayezid'in Niğbolu zaferine ithafen yaptırmış olduğu 20 kubbesi ile İslam dünyasının en önemli mabetlerinden biri olan Ulucami'yi ziyaret ediyor, buradan İmparatorluğun kurucusu Osman Bey ve oğlu Bursa Fatihi Orhan Bey türbelerinin bulunduğu Tophane'yi ziyaret ediyoruz.

13:30 Öğle yemeğimizi (ekstra) burada bulunan restaurantta alıyoruz.

14:00 Kervansaray Termal otele yerleşme. Otelin termal aktivitelerinden faydalanma imkanı. 19:00 Otelden ayrılarak akşam yemeği (ekstra) ve gece eğlencesi için restauranta ulaşıyoruz. Geçireceğimiz keyifli zamanın sonrası otele dönüş ve konaklama.

27 Kasım Misi Köyü – İznik

09:00 Otelde alınan kahvaltının ardından, otel aktivitelerinden faydalanma imkanı.

12:00 Aracımıza binerek otelden ayrılıyoruz.

12:45 Anlatımlar eşliğinde keyifli yolculuk sonrası Misi Köyüne ulaşıyoruz. Heredot'a göre Trakya'dan Anadolu'ya göçen altı kavimden biri olan Mysi'lerin “Misyalılar” kurmuş oldukları ve kurulan bu birlik ile, dünya tarihinde ilk kez batıdan doğuya göç eden Misi köyü, 1989 yılında sit alanı olarak kabul edilen ve koruma altına alınan Anadolu Efes'in 'gelecek turizmde' projesiyle değer kazanıyor. Burada Çocuk Kütüphanesi, Misi Etnografya Evi, Ulu Camii ziyaretimizle turumuzu tamamlıyoruz.

15:30 İznik'e varıyoruz. İznik adı, şehrin eski adı olan Nikea'dan gelmektedir. Dönemde yaygın bir dönüştürme kuralına göre Yunanca adın önüne 'sur içinde' anlamında olan is eki getirilerek İsnikea adı Türkçe'de İznik olmuştur. Restaurantta alacağımız yemek (ekstra) sonrası Rehberimiz eşliğinde yapacağımız turumuzda; Ayasofya kilisesi, Arkeoloji müzesi, İznik antik kenti ve Surları gezip, Çini atölyelerinde alışveriş yaptıktan sonra günün yorgunluğunu İznik göl kenarında çay kahve içerek atıyoruz.

19:00 Bu keyifli zamanın ardından aracımıza binerek dönüş yolculuğuma başlıyoruz.

21:30 Akşam saatlerinde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks marka otobüslerle seyahat
  • 5* Kervansaray Termal otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
  • Yolculuk boyunca araç içi soğuk ikramlar
  • Seyahat Sigortası

EKSTRA HİZMETLER

  • İlk gün sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri
  • Bursa'da akşam yemeği ve gece eğlencesi
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

FİYAT 1.650 TL